Kordovský

volejte

deratizace

hubení mravenců

hubení švábů

ostatní škůdci

blog

non-stop

jsme specialisté na škůdce

731-573-893

hubení škůdců

hubení štěnic

sdílet stránku:

Domů » Deratizace » Myš domácí

myš domácí

Hubení, fakta, Identifikace

latinský název

Mus musculus

Vzhled

Myš domácí je pokryta krátkou srstí, světle hnědé nebo šedo hnědé barvy. V menším rozsahu pokrývá také srst uši a ocas. Dospělé myši váží okolo 12 až 30 g a mohou dorůst do velikosti 20cm od nosu po špičku ocasu.

Chování, strava a zvyklosti

Za normálních okolností myš domácí vyhledává travnaté nebo zemědělské oblasti, s dostupným zdrojem potravy, ve kterých buduje svá hnízda.

 

Myš je od přírody zvídavá, den tráví potulováním po svém území, kde hledá něco nového nebo neobvyklého. Myš domácí preferuje semena nebo ořechy pokud jsou k dispozici, nicméně v jejím jídelníčku je téměř cokoli.

 

Když venku začne klesat teplota, myši jakožto teplokrevní, hledají teplejší útočiště. Velice jsou lákáni vůní jídla a tepla lidských obydlí. Vniknout pro ni není žádný problém, svou malou velikost je schopna využít pro protažení se pod dveřmi, prasklinou ve zdech nebo třeba netěsností ve stropech.

 

 

rozmnožování

Myš je známa pro svou schopnost rychle se množit. Jedna samice může mít až 8 vrhů za rok s průměrem šesti mláďat na vrh. Po 21 dnech se rodí holá, slepá mláďata. Po 20 dnu je matka odstaví a začínají prozkoumávat okolí. Většina myší dosáhne sexuální zralosti po 35 dnech a v šestém týdnu se začínají pářit.

Známky výskytu

Zpozorování

Myši jsou obyčejně aktivní ve večerních hodinách. Nicméně není neobvyklé je spatřit potulovat po vašem obydlí i během dne. Nejčastěji je zahlédnete pobíhat podél stěn nebo vybíhat z opuštěných klidných míst.

trus

Tam kde jsou myši, je i jejich trus. Tyto malé 3 až 6 mm dlouhé fazolky je možné najít kdekoli, kde se tito hlodavci pohybovali.

stopy

Jak myši prozkoumávají své území, často zanechávají stopy na površích, kde se pohybovali. Vzor otisku stop přední čtyřprsté nohy v kombinaci s pětiprstou zadní nohou je jasným znamením přítomnosti myší.

úkryty

Myši mají tendenci stavět hnízda v materiálech, které jsou měkké a neprodyšné, jako je např. izolace, zateplovací pěna atd. Hnízda jsou poznatelné díky otvorům či tunelům, které nejsou zanesené prachem nebo pavučinami, ale mohou být pokryty trusem.

Zvuky

Většinou ve večerních hodinách, když je tma a klid, mohou být myši slyšet, jak kousají či škrábou ve zdech nebo běhají po stropě.

zápach

Mezi sebou a dalšími hlodavci hraje důležitou komunikační roli moč. Hlodavci jí označují své teritorium, na které lákají samice a varují ostatní samce. Zřetelný zápach je patrný v případě výskytu velké populace hlodavců, nebo když na místě v minulosti byl výskyt delší dobu.

zajímavosti

Myš domácí je malý savec, jemuž jeho touha žit v lidských obydlích přiřknula i jméno. Kromě člověka je myš domácí nejrozšířenější savec na světě. Pochází z Asie, odkud se rozšířili do celého světa. Žijí uvnitř nebo v blízkosti lidských objektů. Jejich zásluha jako laboratorních subjektů je neocenitelná na poli vědy.

 

Myš domácí chodí nebo běhá, umí i velice dobře stát na zadních nohách, kdy se opírá o ocas, který jí poskytuje rovnováhu při pohybu. Myš má výborný sluch a komunikuje s ostatními specifickými tóny – pískotem, z nichž některé jsou slyšitelné pro člověka.

Zabezpečení

Chcete-li zabránit myším vstup do vašeho objektu, veškeré praskliny, trhliny, díry a mezery větší než 4 cm by měli být opraveny cementem nebo směsí s kameny. Nedoporučuje se používat na utěsňování dřevo nebo izolační pěnu, ty to materiály mohou  hlodavci bez problému rozžvýkat.

 

Čistota prostředí také může mít vliv na výskyt hlodavců. Uklízení potravin, nezanechávání volně ležícího zdroje potravin, drobečků na stolech nebo na podlaze, Nenechávat otevřený přístup ke zbytkům v koši a jeho okolí.

 

Máte-li podezření nebo jste zaznamenali výskyt Myší či jiných hlodavců, hraňte svůj majetek a zdraví, volejte profesionály Hubení Škůdců – Kordovský

hledáte pomoc?

profesionální

deratizace.

Zavolejte nám:

731-573-893

Nebo kontaktuje naše specialisty

na hubení škůdců s Vašimi dotazy:

POSKYTUJEME SYSTÉM PRAVIDELNÉ OCHRANY PROTI ŠKŮDCŮM

Provádíme pravidelnou ochranou deratizaci, dezinsekci a dezinfekci v rámci jedné smlouvy. Ochráníme vaše objekty před hlodavci, štěnicemi, šváby a jinými škůdci.

VÍCE INFORMACÍ

VÍCE INFORMACÍ

VÍCE INFORMACÍ

deratizace myší v těchto oblastech:

JSME PROFESIONÁLOVÉ

PRAHA 4 - centrála

PRAHA

KLADNO

ŘÍČANY

MLADÁ BOLESLAV

BRANDÝS n. L.

STARÁ BOLESLAV

Praha 4 - Centrála, Dále působíme po celém území Prahy, Kladno, Brandýs n. Labem - Stará Boleslav, Říčany, Střední Čechy, Východní Čechy

KRALUPY n. VLTAVOU

STŘEDNÍ ČECHY

VÝCHODNÍ ČECHY

Naší odbornost dokládá členství v sdružení pracovníků DDD a především členství firmy v mezinárodní organizaci CEPA

Jsme členy sdružení pracovníků DDD - deratizace, dezinsekce, dezifekce
Hubení Škůdců - Jsme členy mezinárodní orhanizace CEPA

Naším hlavním partnerem je

Magistrát hlavního města Prahy

chyba

odesláno

odesílám